13 yıl önce kaybolan genç kızla ilgili yeni gelişme! Yasak ilişki ortaya çıktı

Bozkır ilçesi Söğüt köyünde 22 Temmuz 2009 tarihinde Güllü ve Mustafa A. çiftinin çocukları, o devir 2 yaşındaki Esma, kayboldu. Yapılan tüm aramalara karşın Esma’nın izine rastlanmadı. Bunun üzerine Bozkır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında iddianame hazırlandı.

YASAK BAĞLANTI ORTAYA ÇIKTI

İddianamede Güllü A.’nın, Sami T. ile bağ yaşadığı saptandığı belirtildi. Mustafa A.’nın ağabeyi Ramazan A.’nın, duyduğu dedikodular nedeniyle köye gelip 3 çocuk annesi Güllü A. ve Sami T.’yi yüzleştirdiğini, fakat ikisinin de inkar ettiği ve bunun üzerine gelinleri Güllü’nün küçük olan 2 çocuğu hakkında DNA testi yaptıracağını söylediği, bu olaydan birkaç ay sonra da Esma’nın kaybolduğuna yer verildi.

Güllü A. ve Sami T. de sözlerinde 2002 yılından itibaren bağ yaşadıklarını itiraf etti. Güllü A. sözünde, Esma kaybolmadan bir gün evvel Sami T.’nin su saatini tamir etmek için konuta geldiğini, akşam meskene gelmeyi teklif ettiğini, lakin eşi meskende olduğu için kabul etmediğini söyledi. Güllü A., gece çocukları Esma, Sema ve Fatma ile birlikte birebir odada, eşinin da öbür odada uyuduğunu, sabah kahvaltıyı hazırladıktan sonra Esma’nın odada olmadığını fark ettiğini ve bunun üzerine jandarmaya haber verdiklerini anlattı. Güllü A., tabirinde jandarmanın eğitimli köpekle arama yaptığı sırada kaybolan kızı Esma’nın kıyafetleri yerine öteki kızı Sema’nın kıyafetini vermesinin ortaya çıkmasıyla ilgili de Esma’nın kıyafetlerini bir gün evvel yıkadığını münasebet olarak gösterdi.

ESMA’NIN KENDİSİNDEN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ

Sami T. de tabirinde Güllü A.’nın, Esma’ya gebe olduğu sırada çocuğun kendisinden olduğunu söylediğini, olaydan bir gün evvel su saatine bakmak için meskenlerine gittiğini, Güllü A.’nın münasebete girmek için gece çağırdığını, konuta gittiğinde ise ışıklar yandığı için dışarı çıkmasını beklediğini, çıkan olmayınca da görüşmeden gittiğini anlattı.

Hazırlanan iddianamenin akabinde, ilginin ortaya çıkmasının üzerine Güllü A. ve Sami T. ile Mustafa A.’nın, Esma’yı öldürebileceği kuşkusu üzerine dava açıldı.

SAVCI BERAAT İSTEDİ

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 3 sanık da suçlamaları kabul etmedi. Dün yapılan duruşmada ise savcılık mütalaasında, sanıklar hakkında ‘tasarlayarak alt soya karşı öldürme’ kabahatinden iddianame tanzim edilmiş ise de sanıkların üzerlerine atıldıkları hatası işlediklerine dair her türlü kuşkudan uzak, kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediğini belirterek sanıkların farklı ayrı beraatine karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti de araştırılacak diğer konunun kalmadığını ve açık duruşmaya son verildiğini belirterek, 3 sanığın da beraatine karar verdi.

Öte yandan sanıklardan akciğer kanseri olan Mustafa A., duruşma sırasında rahatsızlanması üzerine dışarı alınıp çağrılan ambulansta müdahale edildi. ​

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir