Erciyes Türksoy Kupası, genç sporcuları buluşturuyor

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kar ve kış sporları ile ilgili birbirinden farklı toplumsal ve sportif aktivitelere konut sahipliği yapan Erciyes artık de Türk dünyasından genç kayak atletlerini bir ortaya getiriyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. mesken sahipliğinde düzenlenen Erciyes Türksoy Kupası, Milletlerarası Türk Kültürü Teşkilatı, Kayseri Valiliği, Nevşehir Valiliği, Türkiye Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA ve Ski Turkish iş birliği ile gerçekleşiyor.

Erciyes Kayak Merkezi, Hacılar bölgesinde düzenlenecek karşılaşmalara Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kuzey Makedonya’dan genç sportmenler katılacak. U-14 ve U-16 branşında yapılacak yarışlarda 60 kız ve erkek sportmen gayret edecek.

Genç atletler kayak yarışlarının yanında Kayseri’nin tarihi ve kültürel zenginliğini keşfetme imkânı da bulacak.

Türk dünyasından gençler bu buluşma için Kayseri’ye gelirken, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Lideri Hamdi Elcuman, Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Zafer Akşehirlioğlu, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Sayit Yusuf ile birlikte programla ilgili istişare toplantısı yaptı.

Etkinlik, genç yetenekler ortasında tanışıklığı arttırmayı, birlikte çalışma iradesini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Erciyes Türksoy Yarış Programı şu biçimde: “4 Mart Pazartesi 11.00 ile 15.00 saatleri ortasında yarış idmanı. 5 Mart Salı saat 10.00 yarış başlangıcı, saat 12.00 yarış bitişi ve saat 15.00 Hacılar Kapı’da ödül merasimi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir