Görülmemiş olay! Fenerbahçe’den Galatasaray’a mail

Spor Toto Üstün Lig’in 11. haftasında alanında Başakşehir’i 1-0 mağlup eden Fenerbahçe’den sürpriz bir atılım geldi.

Fenerbahçe Kulübü, Başkanvekili Erden Timur’un “Haksızlığa uğrayan öteki kadroların da pozisyonları yayınlanacak” sözleri üzerine Başakşehir maçında tartışılan penaltı konumunun incelenmesi için Galatasaray’a yazılı olarak linkiyle birlikte mail gönderdi.

ERDEN TİMUR NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, GS TV’de yayınlamayı planladıkları program için, “Bu uğraş, Galatasaray gayreti değil yalnızca. Biz, haksızlığa uğrayan her kulüp için onlarla birlikte çaba edeceğiz. Her hafta tüm gruplara yapılan haksızlıklar, GS TV’de yayınlanacak. ‘Futbol için adalet’ olacak programın konusu.” sözlerini kullandı.

FENERBAHÇE’DEN ERDEN TİMUR’A GÖNDERME

Fenerbahçe’nin Medipol Başakşehir’i 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın akabinde Fenerbahçe Lider Vekili Erol Bilecik, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Erol Bilecik, Erden Timur’un basın toplantısına göndermede bulunarak şu tabirleri kullandı:

“Futbolda hafta içerisinde de hakikaten adalet peşinde koşan, bu bahiste ahkam kesen türlü örnekleri, konuşanları gördük. Bizde bize verilmeyen penaltının linkini futbolda adalet arayan arkadaşlara memnuniyetle göndereceğiz.”

Fenerbahçe-Başakşehir müsabakasının 34. dakikasında Lincoln’ün sol kanattan ortasında top savunmada Ömer Ali Şahiner’e çarptı.

Durumun akabinde sarı-lacivertli futbolcular hakem Zorbay Küçük’e penaltı itirazında bulundu. VAR’dan konumu izleme tavsiyesi gelmeyince hakem oyunu devam ettirdi.

Eski hakemler ise durumu şu biçimde yorumladı:

DENİZ ÇOBAN: ÖMER ALİ MASUM

“12. dakikada Ömer Ali’nın koluna temas eden topta Fenerbahçeliler penaltı beklediler. Bana nazaran bu konumda penaltı verilmemesi daha doğruydu. Ağır çekim manzarayı izlemek bence aldatıcı. Olağan çekimde, Ömer Ali’nin kolunun salınımı doğal. Top çok kısa aradan geliyor ve Ömer Ali’nin kolunun doğal konumunun dışına çıktığını düşünmüyorum.”

AHMET ÇAKAR: PENATI OLMALIYDI

“İlk yarıda Ömer Ali, bilerek isteyerek top yanından geçerken koluyla dokundu. Penaltı olmalıydı. Ne hakem gördü, ne de VAR davet etti. Lakin Zorbay’ın en değerli dezavantajı alandaki duruşu ve beden lisanıyla ürkek ve sahanın hakimi olmadığını hissettirmesi.”

ERMAN TOROĞLU: BANA KOLUNU AÇIYOR ÜZERE GELDİ

“Penaltı istenilen konumda, top Ömer Ali’nin eline mi çarpıyor? Yoksa Ömer Ali topa yanlışsız kolunu mu açıyor? Bana birinci imgede biraz kolunu açıyor üzere geldi. Bu ne demektir? Top geçmesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir