Keşan TSO, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine başlıyor

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan Halk Eğitimi Merkezi ve Saros OSGB iş birliği ile 27 Mart 2024 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan “İş Sıhhati ve Güvenliği Eğitimi (Az Tehlikeli Sınıfta)” için Keşan TSO tarafından kayıtlar alınmaya başlandı.

Keşan TSO Akademi kapsamında açılacak olan İş Sıhhati ve Güvenliği Eğitimini duyuran Keşan TSO Meclis Lider Yardımcısı Faik Helvacıoğlu şunları lisana getirdi: “Keşan TSO olarak gerçekleştirdiğimiz Keşan Halk Eğitimi Merkezi ve Saros OSGBiş birliği kapsamında 27 Mart 2024 Çarşamba günü odamızda yer alan eğitim salonunda “İş Sıhhati ve Güvenliği Eğitimi” düzenleyeceğiz. Tüm bölümlerde ve mesleklerdeişyerlerinde çalışan bireylerin “İş Sıhhati ve Güvenliği Sertifikasını” alması gerekmektedir. Keşan TSO,Keşan Halk Eğitimi Merkezi ve Saros OSGBiş birliği ile hayata geçirilecek olaneğitim kapsamında firma çalışanlarına İş Sıhhati ve Güvenliği ile ilgili genel – teknik mevzularda ve iş kazası ve meslek hastalıkları olmak üzerebirçok hususta ayrıntılı bilgiler verilecek. Eğitime katılankursiyerler, çalışma hayatlarında iş sıhhati ve güvenliğinin gerekliliğini kavrayarak, çalışma ortamı ile ilgili mevzuata uygun iş sıhhati ve güvenliği önlemlerini ve oluşabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunmak için gerekli önlemleri eğitim kapsamında öğrenecektir.

“Keşan TSO olarak mesleksel eğitimlerimizi her bölümde ve alanda düzenlemeye devam ediyoruz. Odamız Keşan TSO Akademi bünyesinde mahallî, bölgesel ve ulusal iş birliklerimizle; Emlakçılık, Galericilik, Hijyen, Asansör, İnşaat alanları, Birinci Yardım, Dış Ticaret, Ön Muhasebe, Bulgarca Dil Kursu, Yunanca Dil Kursu ve Girişimcilik üzere birçok alanda gerçekleştirdiğimiz mesleksel eğitimlerimize İş Sıhhati ve Güvenliği Eğitimini de ekleyerek eğitimlerimizi arttırıyoruz ve geliştiriyoruz. Yıl içerisinde sistemli olarak yaptığımız mesleksel eğitimler ile oda üyelerimize, üye çalışanlarımıza ve bölgemize hizmet ediyoruz. Böylece hem zarurî alanlarındaki eğitimleri tamamlıyoruz hem de bireylerin mesleksel alanlarda kendilerini geliştirerek nitelik kazanıp istihdamına katkı sağlıyoruz. Kontenjan hududu olan İş Sıhhati ve Güvenliği Eğitimiiçinson müracaat tarihi 25 Mart 2024 Pazartesi günüdür. Eğitim ileilgili bilgi almak ve kayıt olmak için odamızın telefon numaralarından (0284) 714 11 37 – 0555 964 06 73 irtibata geçebilir, toplumsal medya hesapları ve www.kesantso.org.tr web sitesiden takip edebilirsiniz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir