Merve Tuncel’den bir altın madalya daha!

Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da 4-9 Temmuz tarihleri ortasında düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda Merve Tuncel, 800m hür tarz finalinde 8:35.10’luk derecesi ile altın madalya kazandı.

Öte yandan Sudem Denizli, 100m sırtüstünde 1:01.97 derecesi ile 17-18 yaş Türkiye rekorunu kırıp 6. olarak final yüzme başarısı gösterirken, Kuzey Tunçelli ise 800m erkeklerde 7:52.39 derecesi ile 3. olup, 15-16 yaş Türkiye rekorunu kırdı.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAKTAN MERVE TUNCELE TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Sırbistan’da düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonasında 800m Özgür Bayanlarda Avrupa Şampiyonu olan Merve Tuncel için tebrik iletisi yayımladı.

Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, tebrik bildirisinde şu sözlere yer verdi;

Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonasında, 1500 metrede kazandığı Avrupa şampiyonluğundan 3 gün sonra 800 metre hür tarzda Avrupa Şampiyonu olan Merve Tuncel’i tebrik ediyorum. Finalde 8:35.10’luk derecesiyle altın madalya kazanan Merve kızımız için 3 gün evvel, uzun yıllar boyunca havuzdan madalyalar ve rekorlar çıkaracağına inandığımızı tabir etmiştim. Sözlerimizin soğumasına müsaade vermeyen Merve, 18 yaşına sayısız muvaffakiyet sığdırarak, bir efsanenin doğuşuna şahitlik etmemizi sağlıyor, göğsümüz kabarıyor, gururlanıyoruz. Teşekkürler Merve Tuncel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir