Savaşa katılan Ukrayna güzeli cephede evlendi

35 yaşındaki Ukrayna eski hoşluk kraliçesi Evgenia Prokopenko, mart ayında Rusya’ya karşı savaşmak için ülkesinin askeri birliklerine katıldı.

Ancak burada beklemediği halde “aşkı bulan” Prokopenko, ordu üniformasıyla beyaz bir duvak taktığı düğününden fotoğrafları toplumsal medya hesabından paylaştı.

Cephede üniformasıyla birlikte duvak taktığı fotoğraf toplumsal medya hesabından paylaştı…

Daily Star’ın haberine nazaran, “Rusçayı akıcı konuşuyorum lakin Putin’in lisanını bilmiyorum. Onunla hangi lisanda konuşmanın mümkün olduğunu bilmiyorum, zira o, dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinin tüm lisanlarını anlamayı reddediyor.”

“ONUN İÇİN BİR KURŞUNUM VAR”

“Ona söyleyecek kelamım yok, zira Putin ile konuşmamız değil, ona karşı harekete geçmemiz gerekiyor. Onun için yalnızca bir kurşunum var.” diyen Prokopenko, arkadaşlarının ve yoldaşlarının öldüğünü gördüğünü fakat tekrar de hayata tutunmayı başardığını söyledi.

2012 yılında kraliçe seçilen Prokopenko, “Hangi siperde olursam olayım, askeri sırt çantamda her vakit aynalı bir makyaj çantası ve parfümler bulunur!” diyerek eski hayatını da bırakmadığını gözler önüne serdi.

Sivil hayatta hukuk ofisi bulunan ve tehlikeli bölgelerden hayvanları da kurtaran kraliçe, “Altı ay evvel biri bana Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nde olacağımı, sığınaklarda yahut bodrumlarda uyuyacağımı, ateş altında yaralıları kurtaracağımı söylese asla inanmazdım.” diye de ekledi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir