Seçim öncesi Ankara kulislerinde yeni rakamlar… Herkes bunu merak ediyor.. Asgari ücrete zam yapılacak mı?

Türkiye’de çalışan milyonlarca vatandaş maaş ödemelerinde yapılacak artışları dört gözle bekliyor. Hükümetin bu hususta adım atıp atmayacağı merak ediliyor. 2023 yılının başında taban fiyata yüzde 50 oranında artırım yapıldı, minimum fiyat 8.500 olarak belirlendi. Yapılan artırımların üzerine enflasyon artırımları da eklenince taban fiyata yapılan artış da buhar oldu.

Birçok kentte kira ve besin fiyatlarına yapılan artırımlar personel ve memurları artırım beklentisine soktu. Artık en çok merak edilen bahislerin başında minimum fiyat ödemelerine artırım yapılıp yapılmayacağı geliyor..

ASGARİ FİYATA ARTIRIM YAPILACAK MI?

2023 yılı başında minimum fiyata yüzde 50 oranında artırım yapılırken maaşlar da 8.500 TL oldu. Taban fiyat ödemelerine Nisan ayında yapılacak artırım tartışmaları devam ederken Mayıs ayında yeni sayıların konuşulacağı tez ediliyor.

ANKARA KULİSLERİNDE KONUŞULAN RAKAMLAR

Ankara kulislerinde dönen tartışmalara nazaran minimum fiyat 10.000 TL’ye kadar çıkabilir. Maaşların 10.000 TL düzeyine yükselmesi durumunda Türkiye’de minimum fiyatta birinci defa 5 haneli sayılar görülecek. Elbette tüm bunlar şimdi sav lakin yeniden de çalışan kesiti heyecanlandırdı. Minimum fiyat artırımlarının 10.000 TL olması durumunda memurların alacağı maaşların ne kadar olacağı da haliyle çok merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir